اصفهان یک مقصد توریستی و گردشگری در ایران است و به راحتی قابل دسترس است. معماری اسلامی باستانی، سه سایت میراث جهانی یونسکو، پل های زرق و برق دار، مردم محلی دوست داشتنی و مکان های پنهانی زیادی برای کشف در این شهر وجود دارد

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این شهر تاریخی در مرکز ایران و پر از معماری باشکوه ایرانی، گنبد ها و مناره ها و بازارها با کاشی های موزاییکی بیشتر از آنچه که ما می توانستیم شمارش کنیم، پوشیده شده است .
اصفهان سومین شهر بزرگ ایران است و یکی از مهمترین و غنی ترین فرهنگ ها در ایران را دارد. در مقطعی، اصفهان بزرگترین شهر روی زمین بود، اما اکنون یک شهر آرام که از سراسر جهان برای دیدن معماری زیبا و فضاهای عمومی نفیس آن به آن سفر می کنند .

اصفهان با سه سایت میراث جهانی یونسکو، تعداد زیادی از گزینه های غذا برای کشف، برخی از بزرگترین و زیباترین مساجد در جهان و گردشگری نسبتا کم هزینه، باید بالای لیست هر مسافر در ایران باشد.

بنابراین برای راهنمایی مسافران 20 مورد از بهترین کارهایی که برای انجام دادن در اصفهان باید انجام دهید را لیست کرده ایم!
حالا اگر تمایل به سفر به اصفهان را دارید حتما با ما همراه شوید و این 20 مکان حیرت انگیز رو حتما تجربه کنید:
1. گستره وسیعی از میراث جهانی یونسکو را یکجا در میدان نقش جهان اصفهان ببینید
اصفهان در حالی که خود منزل بسیاری از جاذبه های شگفت انگیز گردشگری است، میدان نقش جهان مستحق ذکر در اول لیست است - زیرا این یکی از بزرگترین اماکن عمومی در جهان است.

این میدان به عنوان نماد اهمیت اصفهان در امپراطوری صفوی ساخته شده - و از آن زمان تا کنون تغییر کمی کرده است، به جز اضافه کردن درشکه های اسب، فواره های زیبا، چراغانی و مغازه های حاشیه میدان. شچیز دیگری به آن اضافه نشده است - اما بهتر است در اواخر بعدازظهر یا شب هنگام برای لذت بردن از چراغانی های آن از این محل دیدن کنید.
میدان نقش جهان
2- بر روی پل تاریخی 33 پل اصفهان قدم بزنید
بر روی زاینده رود اصفهان 11 پل عبور می کند که پنج مورد از آنها آثار تاریخی حفاظت شده است.

این پل ها مکان های محبوب محلی برای جمع آوری در هر زمان از روز، اما به خصوص در شب به عنوان پل ها کاملا روشن است. پل سی-او-س-پلی چندین مورد است - و طولانی ترین، اگرچه پلخاج ممکن است بهترین پل در ایران باشد.

آیا پولشهرستان قدیمی ترین قدمت قرن 12 یا پل چوبی را از دست ندهد، آن را در خانه های داخلی که توسط شاه و پادشاهان او استفاده می شود را از دست ندهید.
33 پل اصفهان
3- هتل سنتی عطار را در اصفهان رزرو کنید
هتل جدید پرتقال عطار در اصفهان، یکی دیگر از هتل های اصفهان را از آب بیرون آورد و با استانداردهای غربی قیمت های معقول را به دست آورد.
یکی از بهترین هتل های جدید در ایران که برای صنعت گردشگری پرطرفدار تهیه می شود، می توانم به هیچ راهی بهتر برای افزایش اقامت در اصفهان فکر نکنم که با استقبال از استخر های رنگارنگ خود، در اتاق هایی که به دوران شاه احترام می گذارند، در تمام جزئیات سنتی. واقعا یکی از هتل های معروف در اصفهان - و صبحانه های سنتی ایرانی آن ها شایع است که بهترین شهر هستند.

دیگر هتل های با کیفیت متوسط در اصفهان شامل هتل پیروزی اصفهان و هتل ویانا اصفهان است که هر دو قابل رزرو آنلاین هستند، بنابراین شما می توانید از سردرگمی در اطراف قیمت و یا تسهیل زمانی که شما می رسد. اگر شما واقعا در بودجه هستید و نیاز به یک خوابگاه در اصفهان وجود ندارد، انتخاب خوبی نیست، اما هفت اقامت دائم در هتل ارچید، بهترین گزینه است (اما با هزینه ی 15 یورو در شب و فضای مشترک، بهتر است یک هتل از هتل های متوسط در اصفهان.
هتل عطار اصفهان
4- از کوه آتشکده اصفهان بالا بروید
با دیدن آثار ساسانیان، آجرهای فرو ریختن در آتشکده (معبد آتشفشان اصفهان) بسیار کمرنگ نیست، اما دیدگاه پانوراما از بالای رودخانه زاینده و لبه اصفهان آن را ارزشمند می کند.

مسیر لغزنده و خائنانه نیاز به یک قله 20 دقیقه ای دارد، اما تا زمانی که آب و هوا خوب باشد ارزش آن در میان ویرانه های باستانی (یا اغلب بازسازی شده) است و به افق نگاه می کند. نه بهترین نمونه از معبد آتش زرتشتیان در ایران، اما هنوز هم جذابیت دیگری در این جهان وجود دارد که همه را به خود جلب کرده است.
آتشکده اصفهان
5- غذاهای سنتی اصفهان را تجربه کنید
یکی از برجسته ترین مواد غذایی ایران است و اصفهان هیچ استثنائی نیست.

شما باید بیریانی را در اینجا بخورید، گوشت گوسفند خرد شده با نان و Faloodeh که دسر سرد نودل ورمیشل ذرت در شربت گل رز است. من نیز مخصوصا ترجیح دادم غذای Dizi را بخورم (بره با سبزیجات مختلف در خورش)، اما برای راهنمائی جامع غذای اصفهان، شما واقعا باید به این راهنمای غذای فوق العاده طولانی توسط شهر لاین که کار بسیار بهتر از من همیشه می توانم!

رویکرد توصیه شده من؟

خیابان ها و بازارها را طی کنید تا یک بو یا چیزی خوشمزه را ببینید و سپس فقط آن را دنبال کنید
غذای سنتی اصفهان
6- در کنار رودخانه زاینده رود اصفهان پیاده روی کنید
برای قرن ها، شهر اصفهان یک روستای وحشی بود، اما انفجار جمعیت و صنعتی شدن خواستار آب بیشتری شدند و متأسفانه رودخانه زاینده رنج می برد.

با توجه به فصلی بودن فصول، رودخانه زاینده از سال 2010 از طریق اصفهان به علت سیاست های زیست محیطی و مدیریت ناخوشایند شایع نبوده است. یک فاجعه انسانی که گردشگران را ترک کرده است با گزینه عجیب و غریب راه رفتن در سراسر رودخانه خشک شده، و یا سرگردان پارک های هر طرف که توسط چند قطعه از هنر مدرن روشن است.

دیدگاه قایقهای قایقرانی به سادگی در اینجا به مدت 8 سال گذشته به من یادآوری می کند کمی چرنوبیل و بسیار photogenic.
زاینده رود اصفهان
7- به محله زیبا و تاریخی جلفا بخش ارمنی در اصفهان سربزنید
جلفا نام محله ارمنی نشین در جنوب اصفهان است که محل تجمع مسیحیان اصفهان نیز می باشد.
زمانی که شاه عباس اول دستور داد کل جمعیت مهاجران ارامنه به جلفا اصفهان کوچ کنند، این افراد برای کمک به تکمیل آثار تاریخی خود را در اینجا در زمان رکورد، به قرن 16 رسید. این جوامع جدید به عنوان بازرگانان، کارآفرینان و هنرمندان مورد نیاز است و آزادی مذهبی آنها احترام گذاشته شده است ... اگر چه در فاصله بسیار دور از آثار اسلامی که او ایجاد کرد.

امروز جلفا یک محدوده بسیار مدرن و لیبرال است که نیازهای 6000 مسیحی دیگر ارمنی را در اینجا دارد - با بسیاری از رستوران ها، کافه ها، کلیساهای مخفی و احساس پر جنب و جوش در اطراف میدان مرکزی جلفا. کنجکاوی عمیق در قلب ایران است که هیچ مسافرانی که از اصفهان دیدن می کنند نباید بگذرد!
محله جلفا اصفهان
8- قوانین فیزیک را در منار جنبان اصفهان به چالش بکشید
قرن چهاردهم معماری نابغه ای که در آن قبر عامی عبدالله صقله را پوشش می دهد، مونار Jonban معروف شده است که مناره های تکان دهنده آن را معروف کرده است.
هر 1.5 ساعت یکی از مینا می شود و یکی دیگر از مناره ها باید بطور ناگهانی در لرزش ایجاد شود. مردم محلی به شما می گویند که علم نمی تواند معجزه مناره های تکان دهنده مونار Jonban را توضیح دهد، اما در واقع، این فقط یک نمونه از نوسانات زوج ها با توجه به ارتفاع مینا و عرض سقف است. صرف نظر از این که در سال 2018، زمانی که من فقط یک مینار را دیدم، تکان می خورد و تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی دیگری نگذاشته می شود، بنابراین احتمالا 200000 ورودی خوب نیست - اما اگر شما محلی داشته باشید، احتمالا می توانید راه خود را برای خیلی مذاکره کنید کمتر

سپس شاید شما خوش شانس باشید و قوانین فیزیک را فراموش کنید. بهترین همراه با سفر به معبد آتش نشانی اصفهان.
منار جنبان اصفهان
9- به کلیسای مخوف وانک در اصفهان وارد شوید
کلیسای وانک زیبا، که به طور رسمی به عنوان کلیسای مقدس مقدس شناخته می شود، در قلب بخش ارامنه قرار دارد که ورود آن در پشت درب بی نظیری چوبی پنهان است.

مخفی کردن در پشت دیوارهای بالا برای جلوگیری از تجاوز به حاکمان اسلامی در طول قرن ها - همه را می توان مشاهده کرد یک کراس کوچک در شبیه به یک مسجد انجام می شود، اما زمانی که در داخل شما وجود دارد بسیاری از نقاشی دیواری شکوه و مجموعه ای جالب از کتاب مقدس است.
اگر هرگز در یک کلیسای ارمنی نبوده اید، کلیسای ونک محل مناسب است، اگر بتوانید آن را زمانی که از تعظیم و عروسی باز است، بگیرید.
کلیسای وانگ اصفهان
10- خود را در عمق بازار بزرگ اصفهان گم کنید
به طور محلی به عنوان "بازار بوژورگ" شناخته می شود، بازار بزرگ و تاریخی که به نظر می رسد بی انتها اصفهان است، از میدان نقیض جهان تا مسجد جامع گسترش می یابد ... کاملا فاصله دارد.

باز از ساعت 8 صبح تا 9 بعد از ظهر - بهترین زمان برای بازدید از بازار اصفهان صبح است، اگر شما مایل به تجربه و شوخی و یا شلوغی، و یا شب ها برای تجربه ضعیف تر. اطمینان حاصل کنید که آبرنگ های زرق و برق دار را تحسین کنید، با یک فروشگاه فرش متوقف شوید تا تحسین برانگیز در مورد تاریخ باستانی فرش های ایرانی و انتخاب برخی از زعفران از بازار ادویه برای گرفتن خانه.
شما به راحتی می توانید نیم روز را در اینجا بکشید، و بهترین راه برای دیدن آن این است که به سادگی سرگردان باشید - گرچه اگر شما در واقع به دنبال چیزی خاص هستید، بهتر است از جهت راهنمایی کنید!
بازار بزرگ اصفهان

11- از مسجد شاه اصفهان دیدن کنید

مرکز شهر اصفهان، مسجد بزرگ شاه، که در آن مسجد بزرگ عباسي مشهور است، ظرافت و نمادين است - و تا حدي بزرگترين ساختمان مربع است.

دروازه ورودی بسیاری از فرصت های عکس های خیره کننده را فراهم می کند، اما با توجه به اینکه بسیاری از مساجد زیبا در اصفهان وجود دارد، شما می توانید از رفتن به این یکی جلوگیری کنید، اگر بخواهید هزینه ی ورودی سنگین را اجتناب کنید. نگران نباشید در اطراف ورودی اصلی در غروب خورشید و در حیاط داخلی بگردید - زمانی که آزاد است.

کسانی که دعا می کنند را مختل نکنید، اما شما یک نقطه ی باور نکردنی را خواهید دید که از آن لذت بردن از آجری آبی آبی و عمق زیاد مسجد مسجد شاه است.
مسجد شاه اصفهان
12. به چایخانه منحصربفرد آزادگان اصفهان سر بزنید

احتمالا یکی از بهترین مکان های در ایران، سفر به اصفهان بدون جستجو کردن اتوبوس آزادگان کامل نخواهد بود.

این مکان در کوچه پنهانی نشسته از نقاشی جهان صحرا واقع شده است و این مکان در آخر هفته محبوب مردم محلی است که برای چای خوشمزه و غذاهای سنتی می آیند. با این حال، اکثر گردشگران برای جمع آوری مسخره ای از عجیب و غریب و کنجکاوی ها تقریبا هر یک از سطوح را پوشش می دهند و در بیرون از حیاط نیز جریان می یابند.

در این غار از خدمات شگفت انگیز است عجله پا، اما واقعا شما عجله برای ترک این فضای جالب و کاملا منحصر به فرد ...
چایخانه آزادگان اصفهان
13. لذت بردن از ساختمان داخلی خیره کننده مسجد شیخ لطف الله اصفهان

مکملی هماهنگ و تقریبا گسسته برای مسجد بزرگ مسجد شاه - مسجد شیخ لطف الله کوچک است اما دارای یک پانچ بزرگ است.

با یک راهرو چرخشی که منجر به یک صندلی بی نظیر بی نظیر می شود، در موزاییک های پیچیده پوشیده شده و سقف مانند هیچ کس دیگر، مطمئنا هزینه ورودی سنگین است. حتما وقت خود را صرف کنید و از این شاهکار طراحی در اصفهان مشهور برای شفت های خورشید استفاده کنید و از پنجره ها در گنبد خود بلند شوید - ایجاد یک نور کم و سایه ای که هر عکاس آن را دوست دارد.

سعی کنید در اواسط صبح برای یک تجربه آرام و تقریبا مقدس بازدید کنید و تا زمانی که ممکن است به تحسین تغییر شیوه نور تغییر فضا بپردازید.


مکملی هماهنگ و تقریبا گسسته برای مسجد بزرگ مسجد شاه - مسجد شیخ لطف الله کوچک است اما دارای یک پانچ بزرگ است.

با یک راهرو چرخشی که منجر به یک صندلی بی نظیر بی نظیر می شود، در موزاییک های پیچیده پوشیده شده و سقف مانند هیچ کس دیگر، مطمئنا هزینه ورودی سنگین است. حتما وقت خود را صرف کنید و از این شاهکار طراحی در اصفهان مشهور برای شفت های خورشید استفاده کنید و از پنجره ها در گنبد خود بلند شوید - ایجاد یک نور کم و سایه ای که هر عکاس آن را دوست دارد.

سعی کنید در اواسط صبح برای یک تجربه آرام و تقریبا مقدس بازدید کنید و تا زمانی که ممکن است به تحسین تغییر شیوه نور تغییر فضا بپردازید.
 
14. جادو را در شب جمعه زیر پل خواجو اصفهان پیدا کنید

پل برج خاجو، پل خواجو، به منظور زیبایی طبیعی رودخانه ای که برجسته نیست، پل معبد مشهور معماری پارک ایرانی و یکی از جالب ترین پل ها است ... که کل آن دارای ریتم و کرامت است و ترکیبی از شادترین ثبات، سود، زیبایی و تفریح. "

در حالی که شما باید در طول روز نیز بازدید کنید، در روز جمعه عاشقان و دوستان جوان در زیر پای خود برای نقاشی های پیک نیک جمع می شوند و چیزی که من فقط می توانم آن را به عنوان غرور ایرانی توصیف کنم - نوعی آواز خواندن است که آهنگ های اپرا در فارسی زیر قوس ها و همه رقابت می کنند تا یکدیگر را بیرون کنند یکی از بهترین تجربیات که من در ایران داشتم این واقعا جالب و تقریبا دیگر جهان است و پس از غروب خورشید، پتو را می سازد و در آن ساکن می شود.
پل خواجو اصفهان


15. بهترین منظره را در کاخ عالی قاپو اصفهان جستجو کنید

در حالی که این کاخ شش طبقه در سواحل دور افتاده است که از زمان استفاده از آن به عنوان محل اقامت برای شاه عباس I در قرن شانزدهم استفاده می شود، امروزه شاید بیشتر به خاطر دیدگاه خود از میدان اصفهان و به کوه ها شناخته شود.

به آرامی پس از اینکه عمدتا در حین حکومت قاجار ویران شد، انتظار نداشته باشید که به زودی آن را به پایان برساند، اما سقف چوبی، نمایش هنر و ساخت و ساز، جایزه خوبی برای این دیدگاه است.
عالی قاپو اصفهان
16. برای خود در اصفهان قهوه سفارش دهید

در حالی که چای به طور سنتی نوشیدنی در ایران است، یک زیر کشت از کافئین جوان معتاد ایرانی ظاهر می شود و اصفهان هیچ استثنائی از این روند است.

در حالی که هتل شما در اصفهان احتمالا تنها چای و قهوه وحشتناک را در اختیار شما قرار می دهد، من نوشیدنی های زیادی را دوست داشتم و می توانم به عنوان بهترین کافی شاپ های اصفهان توصیه کنم: رادیو کافه برای آن فتوشاپ گرم، فای و فضای محلی، کافه سبز برای آن قهوه و محل مرکزی و Grumri Cafe را برای زیبایی داخلی خود، قهوه Instagrammable و مهمان نوازی ارمنستان گرم کنید.

و به من اعتماد کن، با تمام این چیزهایی که در اصفهان انجام می دهی، فقط برای حفظ کردن نیاز به یک اکسپو دوبار شات دارید!
قهوه خانه اصفهان
17. یکی از بهترین نمونه های باقی مانده یک باغ ایرانی را در کاخ چهلستون اصفهان ببینید

چهلستون در واقع یک سایت میراث جهانی یونسکو به عنوان آن را به عنوان نمونه باغبانی طراحی و تکامل از ایران از قرن 6 قبل از میلاد.

همیشه به چهار بخش تقسیم می شود - به دنبال اصول زرتشتی زمین، آسمان، آب و سیاره که برای تولید ادن می آیند. قصر چهل ستون اصفهان نمایشی عالی از این با کاخ زیبایی حفظ شده، استخر بازتاب طولانی و باغ های ساحلی آرام است. احساس آرامش در میان آرام و کاملا متقارن - باغ و تراس زیبا و قصر.

جای تعجب جهان نیست که از هر فهرستی از چیزهایی که در اصفهان انجام می شود، از دست برود.
چهلستون اصفهان
18. کمی گارد خود را پایین بیاورید و با مردم محلی دوست شوید

در حالی که اصفهان یکی از محبوب ترین شهرهای توریستی در ایران است، اما هنوز هم مردم محلی از مهمان نوازی جهانی خود را نشان نمی دهند.

مسافرانی که سایر نقاط دنیا را تجربه کرده اند، ممکن است از یک دستورالعمل نادرست اطمینان داشته باشند - اما به استثنای فروشگاه مغازه نویسان در بازار، همه در اینجا واقعا نگران هستند و امیدواریم که زمان خوبی داشته باشید. بنابراین زمان را برای چت بگذارید، پیشنهادات سخاوتمندانه خود را برای پیوستن به شام، چای یا شب از بینظیر مشاهده کنید و ببینید که در آن چه می گذرد. در حال حاضر یک تلفن پر از مخاطبین در اصفهان، خاطرات فوق العاده ای دارم و اصفهان را به گونه ای دیدم که هرگز نمی توانستم تصور کنم.

فقط از نظرات شما در رابطه با سیاست خودداری کنید - مگر اینکه کاملا از شرکتتان مطمئن شوید!
اصفهان در شب
19. از داستان های پیچیده هنرهای دستی اصفهان اطلاع کسب کنید

اصفهان از دستاوردهای خود در هنر و صنایع دستی مشهور است و امروزه معروف ترین صادرات - فرش اصفهان - همچنان مشهور دنیا در کیفیت و سبک است.

شما می توانید صنعتگران را در این فرش ها در سراسر شهر مشاهده کنید و در حالی که قیمت قالی ایرانی قشنگ است - دشوار است که بدانید که چرا زمان آن می تواند تا چهار ماه فقط یک متر مربع تولید کند. سر خود را به هر فروشگاهی پاپ کنید و شخص فروش با خوشحالی تمام سبک های مختلف و تکنیک های ساخت و ساز را درست مثل یک تور موزه آزاد نشان می دهد.

شما به هیچ وجه اجباری برای خرید هر چیزی نیستید، اما اگر این کار را بکنید، پیشاپیش است و او همچنان با افتخار به شما این آثار هنری زیبا را نشان خواهد داد.
20. بازگشت به گذشته در مسجد جامع اصفهان، بزرگترین مسجد در ایران

مسجد جامع اصفهان که در فهرست میراث جهانی یونسکو واقع شده است، در مرکز تاریخی اصفهان قرار دارد و ارزش ورود به آن، نمایشگاه قرن ها از معماری اسلامی است.

همچنین به عنوان مسجد جمعه اصفهان شناخته شده است، طرح های نوآورانه و تکمیل تقریبا هر 100 سال، پیشرفت های سبک در طول یک هزاره را نشان می دهد و تمام نمونه های بعدی مساجد را در سراسر ایران و آسیای مرکزی ارائه می دهد. هنوز هم به عنوان یک محل عبادت عمل می کنید، شما می توانید با احترام از مسلمانان دعا در اینجا دعا، همانطور که در شمار زیادی از جزئیات طراحی در سراسر آن را می گیرید بدون شک یکی از چیزهای مهم در اصفهان و ایران است.
مسجد جامع اصفهان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید